سال حمایت از کالای ایرانی
شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
آخرین بروز رسانی : 12/2/2019
صفحه اصلی > لیست اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با نواختن زنگ آب در دبستان پیله‌وریان کاشان

نخستین گواهینامه مدرسه دوستدار آب اعطا شد

 

مراسم «نواختن زنگ آب» با حضور نماینده مردم شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی شرکت مهندسی آبفای کشور، مدیرعامل و معاونین آبفای کاشان، مدیر آموزش و پرورش کاشان و معاونین، دانش آموزان، مربیان و جمعی از اولیاء و مربیان در مدرسه پیله‌وریان کاشان برگزار شد. در این مراسم برای نخستین بار درکشور، گواهینامه احترام به آب به مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان و گواهینامه مدرسه دوستدار آب به دبستان پیله‌وریان اعطاء شد.

نماینده‌ مردم درمجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: مهم‌ترین واژه و موضوع برای کاشان «آب» است. زندگی و حیات ما به آب وابسته است. اگر آب نباشد همه باید از این منطقه کوچ کرده و به جایی دیگر برویم. اگر آب را حفظ کنیم آینده را حفظ کرده‌ایم.

سید جواد ساداتی‌نژاد افزود: یکی از ویژگی‌های آبفای کاشان ، استقلال این شرکت است. اگر این شرکت مستقل نبود مردم سالانه با چند ماه قطعی آب مواجه بودند و آبفا می‌بایست برای هر کار ساده از اصفهان اجازه بگیرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از آموزش و پرورش برای ورود به عرصه‌های اجتماعی گفت: آموزش و پرورش می‌توانست صرفاً به کار آموزشی بپردازد ولی به حوزه‌های اجتماعی وارد شده و نقش موثری در آموزش مهارت‌های اجتماعی ایفا کرده است.

ساداتی‌نژاد یادآور شد: دانش‌آموز عضو فعال خانواده است. کودک هرچه کوچک‌تر و کم‌سن‌تر باشد، در خانه و خانواده موثرتر است. شاهِ خانه و شاهزاده است. اگر قرار باشد کاری در حوزه آب انجام شود باید از طریق کودکان اقدام کنیم.

مدیرعامل آبفای کاشان نیز در این مراسم گفت: اقدامات فرهنگی طی ده سال گذشته در حوزه‌ی مدیریت مصرف به نتیجه رسیده است. امروز شاهد برنامه‌های متنوع و متعدد خودجوش در سطح مدارس شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل هستیم که برای صرفه‌جویی در مصرف آب اجرا می‌شود. باور داریم با وجود این برنامه‌های آموزشی و فرهنگی؛ آینده‌ی آب روشن است.

مهندس محمدرضا اسدی افزود: در حال حاضر وضعیت منابع آب نامناسب است. وضعیت خوبی ندارد. نه تنها در کاشان با کمبود آب مواجه هستیم بلکه این موضوع در سراسر کشور عمومیت دارد. بنابراین برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در کلیه سطوح ضروری و با اهمیت است.

وی تصریح کرد: سالیانه برای ده هزار دانش‌آموزش شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل برنامه‌های آموزشی مدیریت مصرف آب برگزار می‌شود. تک‌تک کودکان سفیران آب در مدرسه، منزل و خانواده هستند و نقش موثری در نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف ایفا می‌کنند.

مدیرعامل آبفای کاشان یادآور شد: بارها اتفاق افتاده است کودکان در خانه و خانواده برای صرفه‌جویی در مصرف آب به بزرگ‌ترها تذکر بدهند که ناشی از آموزش‌هایی است که در مدرسه می‌بینند.

اسدی ابراز امیدواری کرد با تحقق اهداف برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در حوزه‌ی مدیریت مصرف بتوانیم کمبودها گذشته را جبران کرده و آب را برای آیندگان حفظ و حراست کنیم.

در این مراسم گروه‌های مختلف دانش‌آموزی با لباس‌های سنتی و متحدالشکل به هنرنمایی پرداختند. تلاوت قرآن کریم، اجرای سرود جمهوری اسلامی و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی، اجرای سرود و مانور نمایشیِ «نجات آب» بخشی از برنامه‌هایی بود که توسط دانش‌آموزان اجرا شد. گروه نمایشی کاشانه نیز به اجرای برنامه‌ها و سرودهای شاد با موضوع آب پرداخت.

همچنین در این مراسم از کتاب «پلیس آب» رونمایی شد. این کتاب برای گروه سنی کودک و با شعرسرایی شاعر جوان کاشانی آقای محسن سلطانی تهیه و در قطع خشتی چاپ شده است. 

 


١٦:٣٩ - چهارشنبه ٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٥٧٨    /    تعداد نمایش : ٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نوشته شده توسط : مدیر سیستم
تاریخ درج : 11/11/2018    آخرین به روز رسانی : 12/16/2018