سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها
دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٤٠٠
آخرین بروز رسانی : 4/22/2021
صفحه اصلی > لیست اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان بهره‌برداری شد
در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان بهره‌برداری شد

طرح‌های پکیج تصفیه‌خانه وخط انتقال فاضلاب قمصر و مخزن ذخیره بتنی جوشقان قالی با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان روز دوشنبه در هفته پنجم پویش #هر هفته-الف-ب-ایران در سال ۱۴۰۰ با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو در کاشان بهره‌برداری شد.

 

به گزارش روابط عمومی آبفای کاشان، پکیج تصفیه‌خانه و خط انتقال فاضلاب قمصر با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون و مخزن ذخیره بتنی جوشقان‌قالی به ظرفیت یک هزار متر مکعب به همراه تاسیسات وابسته با سرمایه‌گذاری ۳ میلیارد تومان با هدف جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی و پایداری شبکه و تامین آب پایدار در شهرستان کاشان به بهره‌برداری رسید.

 

رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده مردم نطنز، بادرود و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی در این آئین با ابراز خرسندی از بهره‌برداری سریع ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب در قمصر و جوشقان قالی، اجرا و تکمیل طرح فاضلاب شهرهای نطنز، کامو و چوگان در نزدیکی شهر جوشقان قالی، مطالعه و اجرای طرح بادرود خالدآباد در خطه کویر و جوار امامزاده آقاعلی عباس (ع) و همچنین ارسال دستور تغییر تعرفه برق گرمسیری بخش امامزاده نطنز در هشت کیلومتری آران و بیدگل را از وزیر نیرو خواستار شد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  کاشان نیز در این مراسم گفت: پکیج تصفیه ‌خانه فاضلاب قمصر با ظرفیت ۴۰۰ متر مکعب در روز و ۱۱۰۰متر خط انتقال که تمامی آن در مسیر سنگی و دل کوه انجام شد به بهره‌بردای رسیده است.

محمدرضا اسدی یکی از مسایل و مشکلات منطقه به‌ویژه مسکن مهر را شرایط سخت سنگلاخی زمین برای اجرای این طرح دانست و افزود: با بهره‌برداری از طرح پکیج تصفیه ‌خانه فاضلاب قمصر به استانداردهای زیست محیطی و شرایط خوب و پایدار بهداشتی رسیدیم.

وی اظهار امیدواری کرد با ادامه طرح، مدول‌های بعدی نیز تکمیل و برای همیشه مشکل فاضلاب قمصر برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان درباره مخزن استوانه‌ای شکل ذخیره بتنی شهر جوشقان قالی نیز گفت: جوشقان از قبل با مشکلات آبرسانی مواجه بود که اکنون با اجرای این طرح، ضریب ذخیره ابرسانی در این شهر با تعداد ۲۰۰۰ فقره انشعاب از ۴ دهم متر مکعب به ازای هر اشتراک به ۹ دهم متر معکب رسیده است  تا شاهد پایداری بهتر و بیشتر در این ۲ شهر باشیم.

 

4 میلیون مشترک در کشور مشمول طرح آب اُمید شدند

 

معاون  برنامه ریزی  و امور اقتصادی  شرکت مهندسی  آب و فاضلاب کشور گفت: نزدیک به 4 میلیون مشترک مشمول طرح آب

 اُمید قرار گرفته اند و از تخفیف صد در صدی برخوردار شدند.

 

 مسعود خشایی در حاشیه افتتاح پروژه تصفيه‌خانه و خط انتقال فاضلاب شهر قمصر ومخزن ذخیره آب شهر جوشقان قالی در قمصر کاشان با اشاره به طرح آب امید تصریح کرد: ۳میلیون و ۹۰۰ هزار مشترک در طرح آب اُمید قرار گرفته اند و شامل تخفیف صد در صدی می گردند.

 

معاون  برنامه ریزی  و امور اقتصادی  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه طرح امید از ابتدای دیماه ۱۳۹۹ اجرا شده است افزود: بر پایه برآورد اولیه پیش‌بینی ما اینست که نزدیک به چهار میلیون مشترک نزدیک ۱۵ درصد مشترکان خانگی می شود .

 

خشایی  با اشاره به اینکه کسانیکه رعایت الگوی مصرف را در مرحله اول داشتند و بعد از آن تا یک سوم الگوی مصرف را به صورت ماهیانه مصرف می‌کنند گفت:این مشترکان به‌طور کلی از پرداخت هر گونه وجهی بابت آب بها و تبعات آن معاف هستند .

 

وی خاطر نشان کرد:در یک ماهه  نخست اجرای  این طرح که ما ارزیابی اولیه داشتیم نزدیک به چهار میلیون مشترک مشمول این طرح شدند و صورت حساب هایی که برای آنها ارسال شده صفر بوده است.

 

اهالی ۱۲ شهر و ۶۶ روستا از توابع شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل از خدمات شرکت آب و فاضلاب منطقه کاشان بهره‌مند هستند.

هفت طرح بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری ۱۵۷ میلیارد تومان در استان‌های زنجان، اصفهان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی امروز با حضور وزیر نیرو در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران به بهره‌برداری رسید.

 


٢٣:٠٢ - دوشنبه ١٣ ارديبهشت ١٤٠٠    /    شماره : ٦٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

نوشته شده توسط : مدیر سیستم
تاریخ درج : 11/11/2018    آخرین به روز رسانی : 12/19/2019